top of page

מבחר פרסומים ומאמרים על החברה ועל המוצרים החדשים שלנו

כתבו עלינו

Globs

בשורה לטבעונים: בימים אלה החל להימכר מעדן בשם יופיקס. אלא שהבשורה היא לא באופי המוצר, אלא בכך שבניגוד למוצרים שניתן למצוא על המדף, המוצר הזה לא פותח באחת מחברות המזון הגדולות - כי אם בחממת פוד-טק.

מדובר בסטארט-אפ הפועל בחממת The Kitchen של קבוצת שטראוס ורשות החדשנות, וקיבל מימון ממחלבות שטראוס ומקבוצה של משקיעים פרטיים בהיקף של 2 מיליון דולר, במסגרת סבב גיוס שהושלם לאחרונה. מי שמוביל את סבב הגיוס הן מחלבות שטראוס, וקרן הון סיכון גלובלית שמתמחה במוצרים בתחליפים למוצרים מן החי, לצד 3 משקיעים זרים. יופיקס היא החברה הראשונה שהשלימה שנתיים של פיתוח והכשרה בחממה, וכעת לאחר שהקימה מפעל לייצור בגליל התחתון, היא יוצאת לראשונה עם מוצר לשוק.

בלעדי: יופיקס, מעדן צמחי, ידידותי לסביבה, סבב גיוס א׳,

2 מיליון דולר

לקריאת הכתבה המלאה (עברית)

/// גלובס 12.09.17
Agfunder news

יצרנית היוגורט הישראלית, יופיקס, גייסה סבב בהיקף של 2 מיליון דולר, בראשותו של שטראוס בריאות, יצרנית מזון ומשקאות ישראלית. גם משקיעים פרטיים מארה"ב, בריטניה וישראל השתתפו בסבב זה.

בלעדי: יופיקס, מעדן צמחי, ידידותי לסביבה, סבב גיוס א׳,

2 מיליון דולר

לקריאת הכתבה המלאה (אנגלית)

/// Agfunder News
חקלאות, טכנולוגיה והשקעות 08.09.17
Jerusalem yediot

טעימות מהעתיד

לקריאת הכתבה המלאה (עברית)

פרסומות על לחם, ציורים בקרח, סוכר מתוק יותר ופחות משמין, יוגורט בלי חלב או סויה, אפים לאקטרוניים שמרחרחים חיידקים וגלידה אלכוהולית חזקה במיוחד ועוד.
הצצה אל אוכל העתיד בתערוכת ׳פוד-טק׳ בשוק מחנה יהודה, שבה הציגו חברות ירושלמיות את כל החידושים שנראה בעתיד על השולחן שלנו.

/// ידיעות ירושלים
30.06.17
Agfunder news

"..."... חברות הזנק של Foodtech מצטרפות לחממה למשך 18 עד 24 חודשים, בהתאם לסטרט-אפ ולצרכיו, חברות סטארט-אפ מובאות בזו אחר זו ומקבלות השקעה בתמורה להון עצמי סחיר.

מכיוון שהחממה פועלת במסגרת תוכנית החממות של רשות החדשנות הישראלית - השם החדש של לשכת המדען הראשי, בקשות סיבוב שני ייבדקו על ידי הרשות לפני אישורן.

למטבח יש כיום שש חברות באינקובטור ... "

אחת מחברות הנוכחיות היא:

Yofix Pro-Biotics - פלטפורמת מזון ללא חלב וללא סויה למזון פרוביוטי ופרהביוטי.
..."

חממת פודטק

שמחה להציג 7 חברות הנחשבות לפורצות דרך בתעשית המזון בישראל

לקריאת הכתבה המלאה (אנגלית)

/// Agfunder News
חקלאות, טכנולוגיה והשקעות 26.04.17
food navigator-usa.com

יוגורט מן הצומח ... עם ׳תווית נקיה יותר׳

אז איזה סטרט-אפים עשו רושם במהלך הטיול? הראשון שתפס את העין שלנו היה Yofix, אשר מגלף את השטח החדש בקטגוריה המתפתחת המבוססת על קינוחים צמחיים באמצעות יוגורט עם מרקם קרם ללא תערובת הרגילה של תוספות, מייצבים ותמציות טעמים, מה שהופך את המוצר עומד בקריטריון של ׳תווית נקיה׳.
Yofix - שהבטיחה מימון מה- TheKitchen Food Tech Hub - מתבסס על תערובת של שיבולת שועל, עדשים, גרעיני חמניות, פרוביוטיקה, קוקוס ושומשום להכנת יוגורט ללא תוספת סוכר. יופיקס  עובדת על פיתוח מוצרים נוספים ללא חלב כגון גלידה ועוד..

אומת סטארט-אפ: חדשנות מזון ישראלית בפעולה ... מיקרו אצות וחרגבים לחלבון חומוס

לקריאת הכתבה המלאה (אנגלית)

/// Food navigator-usa.com
11.04.17
iba

"...איך מספקים מזון ל- 9 מיליארד בני אדם על כדור הארץ בלי להשמיד אותו בדרך, איך משיגים בשר בלי להרוג פרות, איך מיצרים יוגורט טבעוני טעים ואיך מיעלים את מערך בדיקת החידקים במזון. אלו כמה מהשאלות שמעסיקות לא מעט מדענים בעולם. תחום הפודטק צובר תאוצה וגם כאן הופכת ישראל למאצמה..." לצפיה על יופיקס כוונו לדקה 42.54

מזון העתיד

לצפיה במהדורה המלאה

/// מהדורת החדשות ערוץ 1 25.03.17
Ynet Economy

"בעולם שבו מלאי המזון הולך ומידלדל ומאידך בעיות ההשמנה צוברות תאוצה יש צורך למצוא פתרונות חדשניים. ההשקעה בסטארט-אפים קטנים היא אחת הדרכים לעשות זאת. קבלו הצצה לחברות שמנסות לשנות לנו את הרגלי התזונה, לפתח חלבונים שלא מן החי ולהגן עלינו מסלמונלה...

"החברה הראשונה נקראת יופיקס והיא מפתחת פלטפורמה למוצרי מזון ושתייה של תחליפים לחלב פרוביוטיים, לא מסויה ולא מחלב. אלו הם מוצרים בריאים מאוד ללא מייצבים ומשמרים עם טעם ומרקם טובים..."

פודטק: לעשות שינוי אמיתי בענף המזון

לקריאת הכתבה המלאה

///  Ynet כלכלה 26.12.16
Ingredienti Alimenatari

ישראל, ערש החדשנות

בתחומי האוכל ומשקה

לקריאת הכתבה המלאה (איטלקית)

"...YOFIX מתמחה ייצור מזון העונה לצרכים של אלו הסובלים מחוסר סיבולת ואלגריה למזון. פרוביוטיקה ללא חלב. מיוצר על בסיס תערובת של דגנים, אגוזים וזרעים. שלב המחקר ופיתוח המוצר יושלם בקרוב, ויושלם בפיילוט בישראל. המוצר מיוצר עם מרכיבים טבעיים בלבד ולכן עונה להגדרת ״תווית נקייה״, יש לו ערכים תזונתיים גבוהים (סידן, סיבים, חלבון וויטמינים, רמת נתרן נמוכה וללא כולסטרול), בהשוואה ליוגורט על בסיס סויה, יחד עם זאת אינו מייצר אלרגיות. בנוסף, המוצר מיועד לצריכה המונית ולכן יש מקום להשוות עם אלה של יוגורט חלב מסורתי..."

לקריאה על יופיקס פנה לעמוד 42

/// INGREDIENTI ALIMENTARI
May / June 2016
Design mate

"... יש לך חוסר סיבולת ללקטוז ואתה יכול רק לחלום על יוגורט? Yofix הוא יוגורט פרוביוטי ללא חלב וללא סויה, עשוי דגנים, זרעים ואגוזים. המוצר מיוצר ללא כל תוספים מלאכותיים, אשר תואמת את הגרדת "התוית הנקיה". היוגורט מתאים גם לטבעונים הנימנעים ממוצרי חלב, יש בו כמות גבוהה של סידן וחלבונים, הוא עשיר בויטמינים וללא כולסטרול. החברה מתכוונת לשחרר את המוצר לשוק הישראלי ברבעון הראשון של 2017..."

עיצוב מזון, חדשנות של סטארט-אפים הישראליים

לקריאת הכתבה המלאה (רוסית)

/// Design Mate   Читать
Calcalist

חממת הפוד־טק פוזלת לטבעונים

לקריאת הכתבה המלאה

"....מעדן תחליף חלב בטעם של מעדן חלב ובעיקר במחיר שזהה למחיר של מעדן חלב- זה החלום של רונן לביא, מייסד יופיקס, שמתמודדת לצד חברות נוספות על כניסה לחממת הפוד־טק (Food Tech) הראשונה בישראל שחנכו המדען הראשי במשרד הכלכלה ושטראוס. במסגרת החממה, שממוקמת באשדוד, ישקיעו המדען הראשי ושטראוס כ־80 מיליון שקל בחברות בתחום טכנולוגיית המזון, בחלוקה של 85% למדינה ו־15% ליצרנית המזון..."אנחנו מנסים לפתח תחליף שזהה בטעמו לתחליפי החלב, בעלות דומה למעדני החלב הקיימים", אמר לביא ל"כלכליסט". "הערכים התזונתיים שאנחנו מספקים זהים ואף גבוהים יותר מאלה שבמוצרי החלב..."

/// כלכליסט  12.07.15

Clean Label plant-based dairy alternatives

bottom of page